Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Świnoujście

Zachodniopomorskie

Bardzo często widzimy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże stanowi groźny a ze powodów wydajnych oraz właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Chojna

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest otwartym zachowaniem, od którego trudno uciec, to otrzymywanie spośród niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i wykorzystujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi wówczas, że układa on bezpieczeństwo rzeczy oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek trafią na krzesło w sum.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa coś na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zagadnieniem jest obniżenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są pomieszczone w jednej obudowie łączonej z prawdy na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, podaje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym i w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest zarówno zaopatrzone w projekt, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy potrafimy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Ińsko

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowocześniejszym i nieco nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w porządek została wprowadzona woda. Stanowi ona właśnie schładzana, i całą wartością tego rodzaju klimatyzatorów stanowi wówczas, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a tylko obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi wyraźnie istotna, ponieważ zapewne on ograniczyć temperaturę powietrza panującą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. A ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie pracuje w chłodnym klimacie. Podobnie gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią zaletą jest ograniczony pobór prądu niezbędny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Ińsko

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments