lombard, życie pod zastaw

lombard, życie pod zastaw Pilica zadzwoń 887 332 665

Śląskie

Czy istnieje miejsce, gdzie można znaleźć fenomenalne promocje? Kupić wyjątkowe rzeczy, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? Tak, taka przestrzeń istnieje i bywa nią każdy komis, który tylko spotkacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu spotkasz inny wybór, w każdym z nich masz szansę nabyć inny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto odwiedzać lombardy, zwłaszcza jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Kuźnia Raciborska zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów bywa zdecydowanie odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się dziwić, gdyż nasze początkowe przygody z lombardami zapewne nie były za bardzo miłe. Jeśli niektórzy to pamiętają, to pierwsze lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi lokalizacjami do zwiedzenia. Niewielkie lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za ladą i obserwował nasz każdy gest, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich momentach chciałoby się siedzieć w takim miejscu minutę i znaleźć coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś sprzedać w komisie albo zdecydowanie jest w wielkiej potrzebie i poszukuje tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Kuźnia Raciborska zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś ma myśl, że w komisie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za sprzedaż lub kupno, to jest w błędzie. Szef lokalu zawsze chciał kupować w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie tamte lata już odeszły, a nasze komisy przesiąka kultura zachodu, która ma trochę odmienne nastawienie do tematu, zatem możemy bez obiekcji odwiedzać takie lokalizacje, których ilość wzrasta. Obecnie większość komisów jest dość przestronna. Dba się o to, żeby klient miał się dobrze i żeby miał szansę coś znaleźć. Wszystkobywa dość poukładane, żeby bez stresu można było przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Kuźnia Raciborska zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach można znaleźć same stare rzeczy, czy też jakieś nowiutkie i interesujące i może nawet bardzo cenne? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeśli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy stare. Po prostu, żeby wycenić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś antyczne meble, które na pozór mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też znaleźć przeróżne szpargały, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Z tego powodu znajdując się w komisie, trzeba być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego odnaleźć?

W lombardach możemy znaleźć praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest lombard, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Bo przecież możemy spotkać lombard tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeśli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w komisie mamy szansę na zakup ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Drobiazgowo możemy poznać urządzenie, poznać jego obrażenia, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być również szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich urządzeniach trochę zyskać. Możemy przecież kupować przedmioty nienowe i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Kuźnia Raciborska zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Wystarczy tylko poszukać w sieci i poszukać sąsiedzkich komisów. Później regularnie można pójść do nich i znaleźć realne okazje.

Komisy, czyli lokalizacje dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś wielką pasję i zbieramy przeróżne interesujące przedmioty, to w lombardach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i przeróżne odmienne rzeczy. Ot tak musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Odpoczynek w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w markecie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś dużego komisu. Samo oglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą przygodą.

Stare zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem wpadniemy też na pracownika lombardu z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie potrafił opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo zaskakujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc czasami lombard i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale bardzo ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Kuźnia Raciborska zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Czy fajne?