Zadziwiający świat laleczek lol w kuli niespodziance – to znacznie więcej, niż zwykła zabawa.

Poradnik

Czym są tak naprawdę laleczki lol w kuli niespodziance i jakie mogą pełnić funkcje edukacyjne? Ich wartość użytkowa dla dziecka okazuje się znacznie większa, niż można to określić na podstawie ich wyglądu i wielkości.

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest wręcz nieograniczony. Począwszy od wszelkiego rodzaju gier, klocków, pojazdów, lalek, a skończywszy na wyposażeniu do pokoi dziecinnych, które stają się małymi placami zabaw. Często też, sami dorośli łapią się na tym, że kupując jakąś zabawkę, bardziej zwracają uwagę na markę i cenę, niż na faktyczną wartość użytkową i edukacyjną. Są więc zabawki, które pomimo swojej wysokiej ceny mogą budzić zainteresowanie, ale przez bardzo krótki czas, przeważnie do momentu ich złożenia, lub wypróbowania wszystkich funkcji. Oczywiście nie jest to regułą, szczególnie wśród dziewczynek, które przywiązują się do swoich lalkowych dzieci lub koleżanek.

Ale czy istnieje taka zabawka, która będzie oferować znacznie więcej, niż standardowe etapy zaciekawienia, wypróbowania i kilkanaście minut zabawy, zanim zostanie odłożona na półkę, lub do wózeczka lalkowego? Okazuje się, że w dobie internetu nie jest to trudne. Wystarczy wejść na strony popularnych serwisów internetowych, oferujących możliwość wgrywania filmów i przekonać się – co dzieci najbardziej lubią. Wśród wielu instrukcji użytkowania zabawek, lub sposobów bawienia się nimi, wyróżnia się i to szczególnie na stronach anglojęzycznych – bardzo mała laleczka. Właściwie jest to laleczka schowana w dużej kuli, nazywana powszechnie lolą, czyli laleczka lol w kuli niespodziance.

Nie należy jej porównywać ani z jajkiem niespodzianką, ani z żadnym innym tego typu produktem, jest to po prostu coś zupełnie odmiennego i jak się okazuje niezwykle atrakcyjnego. Czy możliwe jest aby ta mała laleczka lol, była odpowiedzią na powyższe pytanie? Już na samym początku, gdy nasze dziecko tylko dostaje tą niesamowitą kulę, oczywiście zaczyna się interesować jak każdą inną w momencie rozpakowywania, ale trwa to znacznie dłużej, niż w innym przypadku.

Dzieje się tak, ponieważ kula jest tak zaprojektowana, że zanim nasza pociecha dotrze do jej serca, czyli naszej tajemniczej laleczki, musi rozpakować jeszcze inne warstwy, które również zawierają intrygujące niespodzianki, co staje się zabawą samą w sobie. Należy również dodać, że rozpakowywanie nie jest obieraniem jajka niespodzianki ze sreberka, ale odkrywaniem tajemnic związanych z zabawką. Dziecko, choć tego nie świadome, nie tylko odkrywa gadżety i akcesoria związane z główną bohaterką, ale przede wszystkim jej wyjątkowy charakter i osobowość. Zjawisko które powstaje można przyrównać do spotkania nowej osoby, którą poznajemy poprzez jej ubiór, umiejętności i zainteresowania. Dodatki, które ukryte są w kuli, zdradzają bowiem nie tylko jej możliwości i funkcje, ale również zainteresowania.

Dzięki takiemu zróżnicowaniu, nasze córeczki będą mogły ustalić do jakiego klubu należą ich nowe przyjaciółki. A klubów jest aż 8, co nie znaczy, że nie może być więcej, ale to już następny etap o którym powiem za chwilę. Mamy więc klub: błyszczących ślicznotek, sportsmenek, przeciwniczek, tancerek, aktorek, oraz klub czarujących i duchów. Każda z członkiń klubu, posiada określone funkcje i umiejętności, które będą ją wyróżniać wśród pozostałych koleżanek. Powstaje więc, coś na wzór małej społeczności lalek, zupełnie tak jak w życiu małego przedszkolaka lub pierwszoklasisty, który również zaczyna tworzyć własne grono przyjaciół.

Producent ułatwił więc dziecku, rozpoznanie określonego charakteru, dzięki specjalnym opisom i naklejkom, które definiują laleczkę jako indywidualność. Wszystko to, z kolei samoistnie prowokuje dziewczynki do tworzenia różnych sytuacji, w których mogą znaleźć się poszczególne laleczki np: tancerki mogą marzyć o występie na wielkiej scenie, wówczas rodzice i dziadkowie mogą być widownią, a inny klub laleczek jak np. przeciwniczki, planują jak popsuć ten spektakl.

W końcu jednak dzięki interwencji sportsmenek, które skutecznie zadbały o porządek na imprezie, wszystko dobrze się kończy. To oczywiście wersja skrócona jednej z takich zabaw, których jest znacznie więcej i wciąż tworzone są nowe. Jaka jest więc tajemnica tych małych loli, które nie stają się nudne, a wręcz przeciwnie zyskują na dalszym poznaniu? Niewątpliwie, jest to ich wygląd i rozmiar, który okazuje się bardzo atrakcyjny i najbardziej optymalny dla dziecka.

Ponieważ można je wszędzie ze sobą zabrać, zarówno do szkoły, na spacer jaki i na wakacje. Następna rzecz to ich zróżnicowany charakter, który prowokuje do interakcji. I oczywiście tajemnica, która towarzyszy podczas otwierania kuli i odkrywania różnych funkcji i możliwości laleczek. Należy również przypomnieć, że niektóre laleczki choć nie potrzebują baterii, potrafią płakać, siusiać, pluć a nawet zmieniać kolory. Można je również brać do kąpieli, na plażę, lub w każde inne miejsce, które sobie nasza pociecha wymarzy. Zainteresowanie laleczkami L.O.L wciąż rośnie.

Dodatkowo powstają produkty, który mogą być uzupełnieniem dla laleczek i ciekawym dodatkiem do zabawy. Są to nie tylko zwierzątka lol, lub młodsze siostrzyczki, ale również całe place zabaw, ślizgawki, domki, pojazdy itd. Wszystko to sprawia, że nasze dzieci zaczynają wybierać realną zabawę, niż tą wirtualną, przy użyciu smartfona lub tabletu. Mamy więc kolejną korzyść, która angażuje wyobraźnię dziecka i rozwija kreatywność. Zabawki, mają jeszcze jedną właściwość – angażują rodziców.

Dzieje się tak, ze względu na niską cenę i możliwość szybkiego zgromadzenia wszystkich laleczkowych klubów, a to z kolei wymaga większej ilości rąk do kierowania laleczkami. Spędzanie wówczas wspólnie czasu z dziećmi, staje się niezwykle radosne, a przy tym edukacyjne. Ponieważ rodzice nie tylko będą dodatkową parą rąk, ale również mogą poprzez tworzenie różnych sytuacji wśród laleczek, przekazywać odpowiednie wzorce zachowań. Tak jak wspomniałem na początku, laleczki przynależą do określonych klubów, których jest w sumie osiem. Jest to określone przez producenta, natomiast nie musi funkcjonować przez cały czas. Laleczki posiadają wiele dodatków takich jak: ubranka, buciki, biżuterie, buteleczki do karmienia siostrzyczek itd. Można więc tworzyć takie historie, które spowodują powstanie zupełnie nowych klubów np. tańczące mamy, błyszczące i wysportowane superbohaterki, lub klub miłośniczek zwierząt. Oczywiście wszystko to wymaga zgromadzenia odpowiedniej ilości zabawek. Jednak biorąc pod uwagę cenę, nie będzie to trudne. Czasami też, ze względu na to że nie wiemy co będzie w kuli może okazać się, że będzie to laleczka lol, którą już nasze dziecko posiada w swojej kolekcji.

Dobrym rozwiązaniem jest wówczas wymiana, poprzez popularne portale. Można wówczas wpisać w wyszukiwarce hasło typu: laleczka lol allegro, lub laleczki olx. Innym sposobem jest wymiana wśród najbliższych koleżanek, lub po prostu pozostawienie laleczki w zbiorze i stworzenie na przykład nowej kategorii laleczek bliźniaczek, które mogą jednak posiadać zupełnie odmienne charaktery.

Jak widzimy możliwości jest tak wiele, że jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia dziecka lub nasza, jeśli będziemy chcieli zaangażować się w zabawę. Zawsze jednak będzie towarzyszyć temu wiele radości i kreatywności, co niewątpliwie wpłynie na rozwój naszych pociech. Laleczki lol możemy kupić w większych sklepach z zabawkami jak na przykład Smyk lub Empik, oraz na popularnych portalach sprzedażowo – aukcyjnych jak Allegro lub OLX. Ceny mogą nieznacznie się różnić w zależności od sklepu, oraz serii. Obecnie w Polsce dostępne są 3 serie, oraz wiele związanych z nimi dodatków.

Popularna jest również tak zwana wielka kula laleczek lol, w której znajdziemy wiele niespodzianek. Aby jednak do nich dotrzeć, trzeba będzie zdjąć 50 warstw dodatkowych prezentów i mininiespodzianek. Jest to wyjątkowa gratka dla wszystkich miłośniczek laleczek ukrytych w kuli, ponieważ zawiera wersje limitowane zabawek, posiadające dodatkowe funkcje. Ceny wielkiej kuli mogą kształtować się w okolicach 300 złotych, natomiast standardowe kule trzeciej serii, w okolicach pomiędzy 50 a 60 złotych, a zwierzątka lol dostaniemy już od 27 złotych. Najtańszym jednak sposobem może okazać się portal aukcyjny, ale w tym przypadku dobrze jest dokładnie sprawdzić sprzedającego, ze względu na możliwość wystąpienia podróbek.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments