Różne możliwości zabawy laleczkami LOL. Powstają też scenariusze, które zamieniają się w bajki.

Poradnik

Artykuł poświęcony laleczkom LOL, czyli niespodziance w kuli. Okazuje się, że zabawa nimi rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka i może być początkiem fantastycznej zabawy, która zaangażuje nawet samych rodziców.

Pewnie już wielu z nas, zaopatrzyło swoje córeczki w niezwykłe zabawki jakimi są laleczki LOL – niespodzianka ukryta w kuli. Jak się okazało, laleczki zdobyły niezwykłą popularność wśród dzieci, ponieważ nie tylko budzą wiele emocji podczas rozpakowywania, ale również dostarczają wiele godzin dobrej zabawy.

W moim przypadku, zabawka okazała się nie tylko niespodzianką dla mojego dziecka, ale również – dla mnie. Było to niezwykłe uczucie widząc jak córka, poświęca znacznie więcej czasu na zabawę laleczką i jak kreatywnie tworzy różne możliwości jej wykorzystania. Było to dla mnie o tyle zaskakujące, że w przypadku innych zabawek, znacznie droższych, zainteresowanie szybko się kończyło. W przypadku laleczek L.O.L zabawa trwała bardzo długo, a właściwie to wciąż trwa. Tworzone są nowe scenariusze, które muszę przyznać, że mogą wciągnąć do zabawy niejednego rodzica i tak było również ze mną. Przypomnę, że zabawki posiadają wiele funkcji i ciekawych dodatków, które można wykorzystać na wiele sposobów.

W naszym przypadku udało się uzbierać tyle ciekawych postaci i osobowości związanych z laleczkami, że córeczka stworzyła trzy kluby, które prowadziły swoje niezależne życie, ale mogły też rywalizować, lub bawić się z pozostałymi klubami. W ten sposób powstało wiele scenariuszy zabaw, które można byłoby opisać jako naprawdę ekscytującą bajkę. Kluby posiadały swoje nazwy, powiązane z zainteresowaniami i funkcjami laleczek. Był więc klub laleczek mam, które idealnie zajmowały się swoimi małymi dziećmi, klub tancerek, które tworzyły niezwykłe spektakle taneczne, oraz klub przeciwniczek, które lubiły robić różne psikusy innym grupom.

Jednym ze scenariuszy zabawy z laleczkami lol była historia, kiedy klub mam trochę się zbuntował i postanowił udowodnić, że oprócz opiekowaniem się małymi dziećmi, może również stworzyć niezwykłe widowisko baletowe. Trening i przygotowania ruszyły pełną parą. Jednak laleczki z klubu mam, nie potrafiły tak tańczyć jak tancerki i trochę się tym martwiły, a dodatkowo laleczki z klubu przeciwniczek, robiły im różne psikusy jak np. straszenie duchami ( odpowiednie stroje są na wyposażeniu laleczek lol).

Wówczas stała się rzecz niesłychana, jedna z laleczek – tancerek, postanowiła pomóc laleczkom mamom i nauczyć ich tańca. Spowodowało to, że mamusie nie tylko stworzyły wspaniałe widowisko dla wszystkich laleczek, ale również sprawiło, że wszystkie kluby bardzo się zaprzyjaźniły, pożyczały sobie nawzajem stroje i wspólnie zaczęły tworzyć różne widowiska, a nawet przedstawienia teatralne. Powstał również konkurs piosenki LOL, w którym mogły wziąć udział wszystkie kluby, a zwyciężczyni dostała cudownego pieska (który również jest na wyposażeniu niektórych kul).

Takich scenariuszy powstawało bardzo wiele, zaczęliśmy nawet niektóre spisywać w formie opowiadań i czasem czytaliśmy je przed snem. Była to właśnie moja forma zaangażowania w zabawę, która tak się rozwinęła, że przygody laleczek wciąż są opisywane. Może kiedyś na ich podstawie powstanie książka, lub film? Ale nie tylko ja i moja córka byłyśmy zaangażowane w zabawę. Mąż wykonał specjalną scenę na której laleczki mogły występować, tańczyć i śpiewać. Jak widać nie wiele potrzeba, aby zabawy stały się niezwykle kreatywne i radosne, a dodatkowo angażowały jeszcze rodziców, którzy bez specjalnych zaproszeń i próśb dziecka, sami chcieli brać w tym udział.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments