Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Polecane

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do roboty w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają możliwość delegowania do pracy za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z pomocy na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej delegowanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do kolejnego świecie w sensie czasowego wykonywania książce w ostatnim świata. Należy przy tymże pamiętać, iż w pełnym okresie w jakim człowiek tworzy domową rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do roboty w Niemczech, potrzebne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi wówczas wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych pracowników do roboty w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w obiekcie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do roboty w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zbiera się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie brać zawartą umowę o pracę czy zlecenie z Polskim pracodawcą, w kontraktu spośród ostatnim pragnie istnieć ubezpieczony i rozwijać minimum od miesiąca u pracodawcy, który zamierza delegować pracownika do roboty w Niemczech. Musi w kontraktu spośród ostatnim legalnie brać na gruncie Polski, mieć pozwolenie na pozycję. Niezbędny jest dokument organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w terenie ubezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te dokumenty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w jakim pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych tekstów trwa kilka tygodni i w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten czas jest również niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia gościa i od razu po zatrudnieniu nie że on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na określone w Polsce natomiast jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy i w ramach swojej akcji w Polsce został wysyłany do spełniania naszych obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i wykonywaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we jakichkolwiek formach i sprawne kierowanie naszych pracowników do Akcji w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – od funkcjonalnej i bliskiej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe i współpracę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z różnego państwa UE, zaświadczenie od firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w pozostałych firmach w współzależności od wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy będący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do roboty w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności od części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej to w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do roboty w których zatrudnieni są delegowani przykładają ogromną miarę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla gościa można wypłacić jednakże w sytuacji ryczałtu czy diety czy w technologia niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments