glazura

Tania glazura Brodnica

Polecane

Typy glazury wykorzystywanej na okładziny ścian i podłóg

Jest wiele rodzajów płytek, które dzielą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy i wyglądu. Glazura w miejscu zdobi i działa klimat projektu.

Tania glazura Kowalewo Pomorskie

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa nakłada się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką montowany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, i jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone kształty i charakteryzuje się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Kowalewo Pomorskie

 

glazura allegro
glazura

Powszechnie dostosowywany do dekoracji ścian wewnętrznych w miejscach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany także jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest tematem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii dawanych w sztuk, a ponadto podstawowych materiałów, fajans jest kiedy porcelana. Fajans to tania tworzona przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Podawany w chłodnych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Kowalewo Pomorskie

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która i dodaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po zewnętrznej stronie. Ta łatwa jest zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ buduje się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Zlokalizowane na ziemiach wewnątrz budynków wykonują nasze role znakomicie przez masa lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Kowalewo Pomorskie

– Cotto – płytki nieszkliwione uczynione z czerwonej gliny. Podczas pracy wykonywa się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane zwykle do dekoracji na ziemiach prywatnych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie mogą stanowić dokonane także z czerwonej, kiedy i białej gliny. Pierwszy jest 0 do 20% absorpcji wody, inny od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często dostosowywany do przygotowywania na ziemiach zewnętrznych. Jest też stosowany do okładzin ścian prywatnych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka zajmuje wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona pewno żyć także szkliwiona, kiedy i nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, wytrzymałość na chemikalia. Prawdopodobnie żyć karany w okładzinach podłóg publicznych oraz prywatnych, elewacji, a też do końców basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie daleko niż 3%!

– Czerwony Gres – tak wymienia się gres porcelanowy na podstawie czerwonej gliny. Stanowi wtedy tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która ma przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do wykładania podłóg publicznych oraz prywatnych.

– Gres porcellanato – gres na podstawie lekkiej gliny kilku odmian. Jest od 0 do 0,5% absorpcji wody. Używana w rzutach z oficjalnymi oraz prywatnymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to surowiec o moc zaletach. Dzięki niej każde wnętrze może cieszyć się kreatywnością i czymś przez długi godzina. Jest zdrowy, ekologiczny, jest długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Kowalewo Pomorskie

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments