Piasek kinetyczny – moc zabawy dla najmłodszych i bezpieczna alternatywa dla zwykłego piasku

Piasek kinetyczny – moc zabawy dla najmłodszych i bezpieczna alternatywa dla zwykłego piasku

Polecane

Piasek kinetyczny – moc zabawy dla najmłodszych i bezpieczna alternatywa dla zwykłego piasku. Piasek kinetyczny – co należy wiedzieć o produkcie i dlaczego zdobywa on popularność wśród dzieci? Warto wiedzieć, co kryje się w opakowaniu kinetycznego piasku i czy faktycznie jest to produkt odpowiedni dla każdego dziecka.

Piasek kinetyczny

Dzieci kochają piaskownice i budowanie zamków. Nie każdy jednak pod domem może mieć piaskownicę, do tego jest to wyłącznie zabawa sezonowa i nie zawsze bezpieczna. Piasek trzymany na zewnątrz z czasem staje się bowiem siedliskiem groźnych drobnoustrojów, bakterii czy pasożytów, które mogą być niebezpieczne dla maluchów. Okazuje się, że piasek kinetyczny może stanowić zdrową alternatywę dla tradycyjnego piasku i dostarcza dzieciom znacznie większej dawki radości.

Piasek kinetyczny – co warto o nim wiedzieć?
Na pewno każdy rodzic widział na sklepowych półkach piasek kinetyczny, ale nie każdy wie, co kryje się pod tą nazwą. Piasek kinetyczny to tak naprawdę nic innego, jak ziarna zwykłego, jednak oczyszczonego piasku, z dodatkiem specjalnego polimeru. To właśnie dzięki niemu zachowuje on swoją charakterystyczną, stale wilgotną konsystencję podobną do plasteliny i nie brudzi rąk dziecka. Co ważne dla rodziców – piasek kinetyczny można bardzo łatwo usunąć z dywanu, nie brudzi także ubrań. Maluch ma wrażenie, że piasek cały czas przesypuje się przez jego ręce, jednocześnie daje się formować. Mimo tego, że piasek kinetyczny posiada w swoim składzie polimer, jest w pełni bezpieczny dla maluchów i nie powoduje alergii. Dodatkowy plus to niewysychanie materiału, mimo upływu czasu. Jego zakup powinien być przemyślany, jednak nie ma wątpliwości, że świetnie sprawdzi się w domu, w którym przebywają dzieci powyżej 2 roku życia. Dla mniejszych maluchów piasek może być, być bezpieczny (niebezpieczeństwo połknięcia), dlatego lepiej go unikać lub stosować wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Warto kupić specjalny pojemnik – piaskownicę, w którym będzie przechowywany piasek kinetyczny.

Jaki piasek można kupić w sklepie?
Zwykły piasek kinetyczny jest dobry na sam początek, dzięki czemu można zapoznać dziecko z masą i jej strukturą. Jak mówi jednak stare przysłowie, apetyt rośnie w miarę jedzenia – na rynku jest dostępnych wiele rodzajów piasku, dlatego warto wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał dziecku. Z pewnością uzupełnieniem kolekcji okaże się piasek w różnych barwach czy z dodatkiem błyszczącego brokatu, dzięki którym można wykonać kolorowe budowle. Dostępny jest również piasek kinetyczny w jaskrawych, neonowych barwach świecących w ciemności. Jeśli chodzi o typ piasku, najlepiej będzie unikać taniego piasku, który często cechuje się marną jakością i wcale nie przypomina oryginalnego produktu. Piasek kinetyczny zwykle kosztuje powyżej 40 złotych. Za około 60 złotych można kupić piasek neonowy, nieco droższy będzie brokatowy. Jeśli wybierzemy pudełko o wadze 5 kg nie tylko zapłacimy za nie mniej, ale będziemy mogli stworzyć w domu mini-piaskownicę.

Dlaczego warto kupić piasek kinetyczny?
Piasek kinetyczny daje dziecku szanse na niczym nieograniczoną zabawę, bez oczekiwania na nadejście wakacji. W końcu piaskownicę można stworzyć w domu! W dodatku piasek kinetyczny jest całkowicie bezpieczny i może być bez obaw stosowany przez alergików. W przeciwieństwie do niektórych mas plastycznych, piasek kinetyczny nie traci swoich właściwości z upływem czasu, nawet jeśli nie jest schowany do pudełka. Gwarantuje świetną zabawę, która rozwija kreatywność i zręczność dziecka, pozwala na tworzenie dowolnych budowli, daje szansę na relaks. Wałki, nożyczki, stemple czy foremki dołączane do zestawów piasku pozwalają na niczym nieograniczoną zabawę przez długie godziny. Zabawa piaskiem kinetycznym się nie nudzi, ponieważ za każdym razem dziecko może z niego tworzyć całkiem nowe budowle i obiekty.

Artykuł powstał dzięki portalowi Konkursy Nagrody

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments