Laleczki LOL – gdzie można je kupować

Polecane

Jak uniknąć chińskich podróbek niskiej jakości? Opis tego czym są laleczki LOL i w jakich sklepach je kupować. poradnik dla rodziców, którzy jeszcze nie znają laleczek, dzięki któremu będą wiedzieli, jak można uniknąć kupienia marnej jakości podróbki.

Laleczki LOL – gdzie można je kupować i jak uniknąć chińskich podróbek niskiej jakości?

Laleczki LOL są bardzo popularne wśród dzieci powyżej 3 roku życia, w szczególności dziewczynek. Część maluchów dosłownie zwariowała na ich punkcie, przez co nie dziwi postawa rodziców, którzy gdy słyszą od swoich pociech o laleczkach LOL, nie wiedzą o co właściwie chodzi. Warto zasięgnąć informacji z Internetu odnośnie tego czym są takie laleczki i gdzie kupować pewne, sprawdzone produkty. Z racji popularności laleczek, na rynku pojawiaj się bowiem coraz więcej podróbek z Chin, które z oryginałem nie mają zbyt wiele wspólnego.

Laleczka LOL – co kryje się pod tą nazwą?

Po nazwą laleczka LOL kryje się niewielka, kolekcjonerska laleczka zamknięta w kuli, produkowana przez MGA Entertainment. Wydawałoby się, że nie ma w niej nic ciekawego, jednak jest to całkowicie błędne rozumowanie. Laleczki są zamknięte w kulach o 7 warstwach – w każdej znajduje się inna część akcesoriów, naklejki i wskazówki odnośnie tego, co dziecko może znaleźć dalej, odkrywając poszczególne suwaki. Na samym końcu, w 7 warstwie znajduje się kolekcjonerska laleczka –posiada żywe barwy i świetnie wykonane wykończenie, dlatego naprawdę cieszy wzrok. Wszystkie akcesoria są kolorystycznie i stylistycznie dopasowane do laleczki, którą można znaleźć w środku. Laleczki LOL wchodzą w interakcję z wodą – każda z nich zmienia kolor włosów, oczu czy zaczyna płakać, w zależności od znalezionego w kuli modelu. Warto powiedzieć, że LOL to laleczki-niespodzianki. Gdy kupujemy dziecku kulę to nigdy nie wiemy, na którą laleczkę trafimy. To jedna z cech, które sprawiają że laleczki są tak popularne – kolekcjonowanie nawet 35 laleczek znajdującej się w serii to więc nie lada wyzwanie i trwa całymi miesiącami – w kolekcji laleczki mogą się powtarzać ale spokojnie, dzieci wymieniają się poszczególnymi laleczkami między sobą, by zdobyć pełną kolekcję i chyba właśnie w tym tkwi fenomen tych zabawek. Sama kula również stanowi dodatek do laleczki – służy jej za podstawkę, pojemnik do kąpieli czy pojemnik do przenoszenia laleczki w plecaku. Obecnie Laleczki LOL występują na polskim rynku w trzech seriach. Seria 1 była najprostsza, zawierała same laleczki i akcesoria. W serii 2 dodano nowe akcesoria, zmieniono nieco wygląd i charakter laleczek, natomiast najwięcej nowości przynosi seria 3, w której pojawiają się zwierzątka i małe siostrzyczki z akcesoriami – wcześniej takich dodatków nie było, dlatego seria 3 jest chyba najbardziej popularna na chwilę obecną, zresztą kilka tygodni temu zadebiutowała na polskim rynku. Dziewczynki pożądają głównie laleczek z 3 serii, chociaż seria 2 jest nadal popularna. Niestety, seria 1 powoli odchodzi do lamusa. Czy będzie kolejna seria laleczek? Nie jest to wykluczone, szczególne patrząc na popularność tych zabawek. Nie wiadomo jednak, jakie nowości mogłaby wnosić do kolekcji seria 4.

Gdzie kupować laleczki i jak uniknąć podróbek?

Zapotrzebowanie na laleczki LOL jest obecnie naprawdę ogromne, w okresie przedświątecznym bywało, że laleczki całkowicie znikały ze sklepowych półek, a rodzice niecierpliwie czekali na dostawy. Najlepiej jest kupować te zabawki w dobrych sklepach typu Smyk czy Empik, można ich szukać również w znanych sieciach hipermarketów i innych sklepach z zabawkami. Trzeba jednak zwracać uwagę na jakość wykonania kul i na opakowanie – wszystko utrzymywane jest w żywych barwach, opakowanie zawsze zawiera oryginalne elementy opisu laleczek (najlepiej w internecie sprawdzić przed zakupem, jak wyglądają oryginalne opakowania laleczki LOL). Wyznacznikiem powinna być również cena – nie ma się co łudzić, że kupimy oryginalną laleczkę LOL taniej niż za 45-55 złotych. Tańsze są małe siostrzyczki po około 30 złotych, a najtańsze musujące kule, które jednak nie posiadają zabawki, a nieco akcesoriów za około 20-25 złotych. Tyle wynosi standardowo cena kul różnego rodzaju, jednak oczywiście można trafić na korzystną promocję. Jeśli zakupów dokonujemy w dobrym i sprawdzonym sklepie, nie musimy się obawiać, że kupujemy podróbkę. Dotyczy to głównie sprzedaży wysyłkowej i zakupów dokonywanych poprzez znane portale aukcyjne. Wielu rodziców jest zainteresowanych zakupem laleczki, która kosztuje nawet o połowę mniej. Wątpliwości powinien jednak budzić brak oryginalnego opakowania, chińskie napisy i właśnie podejrzanie niska cena. Za 20 złotych oryginalnej laleczki na pewno nie kupimy, a do domu przyjdzie nam chińszczyzna. Jeśli więc decydujemy się na kupno laleczki przez Internet, dokładnie upewnijmy się co kupujemy. Nie zawsze bowiem promocyjna cena sprawi, że naprawdę zaoszczędzimy na takim zakupie. Najlepiej jest wybierać sprawdzonych sprzedawców lub korzystać z wysyłki oferowanej wyłącznie przez markowe sklepy – wtedy możemy być pewni, że kupimy oryginalną laleczkę, a na pewno nie marnej jakości podróbkę.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments