Kolejny super trend dla dziewczynek?

Polecane

Nowe, modne laleczki? Tym razem nie z Japonii! Laleczki LOL sprzedawana w kuli, to przyjemna zabawka rodem z USA, która podbije serca dzieci, tym razem bez przemocy, udziwnień lub potwornych opłat za franczyzę!

Nowy super trend dla dziewczynek? Mowa oczywiście o laleczkach LOL, sprzedawanych w kuli. Jeżeli jeszcze o nich nie słyszeliście, to nic dziwnego. Jak każdy dziecięcy trend pojawia się znikąd i ciężko za nim nadążyć.

W przeciwieństwie do wielu innych trendów, laleczki LOL powstały o dziwo nie w Japonii, a w słonecznej Kalifornii, gdzie produkuje je firma MGA Entertainment.

Ja z tą zabawką miałem pierwszą styczność, kiedy córka przyniosła ją sobie do domu. Ma swoje kieszonkowe i oszczędności w skarbonce, więc czemu miałaby się nie wybrać do sklepu z zabawkami? Lalki LOL kupicie np. w Smyku oraz wielu innych sklepach z zabawkami.

Jak zawsze starałem się wykazać jakiekolwiek zainteresowanie, kiedy Amelia chciała pokazać mi co sobie wybrała. Próbując nie ziewać, zobaczyłem kolorową kulkę, wielkości może dużego cytrusa. Kolejna, nieciekawa zabawka, która znudzi się za 30 minut? Akurat nie.

Samo otwieranie lalki LOL z kuli, która jest opakowaniem i domkiem zajmuje dłuższą chwilę. Kula opakowana jest kolejnymi warstwami ozdobnego plastiku z nadrukowanymi wzorami, zaś w każdej warstwie znajduje się fragment zabawki. Akcesoria, buty, dodatki, torebki, bidony na picie, naklejki i wszystko inne czym małe dziewczynki się cieszą. Laleczka jest ostatnią warstwą i kupując kulę nie wiemy, która kryje się w środku. Lalki podzielone są na serie, jeżeli nasze dziecko ma już sporo laleczek z danej serii, możemy wybrać mu zabawkę z innej. Osobną serią są zwierzątka, również pakowane jak laleczki.

Małe, słodkie laleczki urzekają nie tylko dziewczynki, naprawdę mają w sobie jakąś dziwną słodycz, zaś maleńkie akcesoria stanowią doskonałe uzupełnienie zabawy. Kula, w której kupiliśmy lalkę jest również fragmentem zabawki, może być domkiem, wanienką, czy czymkolwiek, co nasze dziecko wymyśli.

Zabawka jest na całe szczęście niewielka i nie ma problemu, żeby zabrać ją na spacer, wycieczkę czy w odwiedziny do rodziny, aby mała miała czym się zająć i nie umarła z nudów podczas wizyty u cioci. Nawet zabierając ze sobą kilka lalek, wraz z osprzętem do nich, wszystko zmieści się w małej torebce lub woreczku, co jest po prostu wygodne. Nie lubię dużych i topornych zabawek, które tylko zawalają mieszkanie, a sprzątnięcie ich zajmuje wieczność, co zniechęca w ogóle do ich kupowania i używania.

Akcesoria dla laleczek LOL są kompatybilne pomiędzy wszystkimi lalkami, można je dowolnie wymieniać i tworzyć nowe kombinacje. Albo zrobić rewię mody dla ulubionej lalki. Pomysłów na zabawę jest wiele. Opakowanie raz jest wanienką, gdzie lalka bierze kąpiel, a po wysuszeniu jest domkiem, gdzie zostaje kładziona spać. Poza tym, kula, w które kupiliśmy laleczkę może służyć za podstawkę, gdzie dziecko może wyeksponować swoją zabawkę, co wygląda na półce dość estetycznie.

Poza zabawą, zauważyłem, że pomiędzy córką a jej koleżankami kwitnie handel wymienny, gdzie akcesoria i lalki są wymienianie na inne, wedle gustu, ale też wedle rzadkości. W każdej serii znajdują się lalki zwykłe, popularne oraz rzadkie, które stanowią dodatkową radość. Nie uważam, aby zabawka spełniała jakkolwiek znamiona hazardu, ponieważ nie ma tutaj pustych kul i nie można przegrać. Zawsze jest zabawka w środku. Możliwość wymiany ze znajomymi to dodatkowa zaleta, ponieważ nawet, jeżeli trafi się nam powtórka danej lalki, to nie stanowi to problemu, zostanie wymieniona na inną.

W większej ilości laleczki LOL zaczynają tworzyć własne miasteczka, gdzie kule stanowią osobne domki lub pokoje w domu, Amelia wymyśliła dla nich nawet szkołę i sklep, gdzie świetnie się bawi swoim nowym nabytkiem.

W obecnej dobie zabawek dziwnych, często brutalnych lub o niewiadomym przeznaczeniu uważam laleczki LOL za zabawkę estetyczną, trwałą i przyjemną w zabawie. Mimo wszystko, to tylko zdanie rodzica, a najważniejsza w kupowaniu zabawek jest przecież radość dziecka! A laleczki LOL radości dostarczają mnóstwo. Sam rytuał poświęcony odpakowaniu kuli i sprawdzeniu zawartości to już coś i muszę przyznać, że podziwiam producenta za tak ciekawą formę opakowania swojego produktu.

Zabawka jest niewielka i nie jest potwornie droga. Najtańsze wersje można kupić poniżej 20zł, więc jest to coś, co mogę dziecku kupować dość często i nie ma tu naciągania na astronomiczne kwoty.

Laleczka LOL ma około 7cm wysokości i poza możliwością zabawy, wymiany i samego odpakowywania, każda z nich ma jakąś specjalną funkcję. Ubranko lalki po umieszczeniu w ciepłej wodzie może zmienić kolor, laleczka może płakać lub siusiać. Kolejne ciekawe dodatki, upchane przez producenta w bardzo niewielkiej kuli.

Jak na ten rozmiar zabawki oraz jej niewielką cenę, uważam, że nafaszerowali ten pomysł do pełna dodatkami. Zdecydowanie jest to zabawka warta rozważenia, jeżeli w rodzinie macie małą dziewczynkę.

Zabawka ze względu na małe rozmiary nie nadaje się oczywiście dla maluszków, dziecko musi mieć co najmniej 3 lata, ze względu na małe elementy i możliwość zadławienia się nimi. Nie licząc skonsumowania zabawki, drobne akcesoria będą po prostu irytujące dla zbyt małego dziecka, które bez odpowiednich zdolności manualnych nie będzie w stanie się nimi bawić tak, jak chce. Idealny wiek to około 4 czy 5 lat, kiedy dziecko poradzi sobie z większością zabawek, jakie mu damy.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments