Szambo betonowe 10m3

Polecane i promocje

Szambo to podziemna komora wykonana z betonu,  przez którą przepływają ścieki domowe (ścieki) do podstawowego oczyszczania. Procesy osiadania i beztlenowe zmniejszają ilość ciał stałych i substancji organicznych, ale skuteczność obróbki jest tylko umiarkowana. Systemy szamba są rodzajem prostej oczyszczalni ścieków na miejscu (OSSF). Mogą być stosowane na obszarach, które nie są podłączone do systemu kanalizacyjnego, takich jak obszary wiejskie. Oczyszczone ścieki płynne są powszechnie usuwane w polu odpływu septycznego, które zapewnia dalszą obróbkę. Niemniej jednak zanieczyszczenie wód gruntowych może wystąpić i może stanowić problem.

Termin „septyczny” odnosi się do beztlenowego środowiska bakteryjnego, które rozwija się w zbiorniku, który rozkłada lub mineralizuje odpady odprowadzane do zbiornika. Szamba mogą być sprzężone z innymi lokalnymi oczyszczalniami ścieków, takimi jak biofiltry lub systemy tlenowe obejmujące sztucznie wymuszone napowietrzanie. Szybkość akumulacji osadu zwanego również przegrodą lub osadem kałowym jest szybsza niż szybkość rozkładu. Dlatego nagromadzony osad kałowy musi być okresowo usuwany, co zwykle odbywa się za pomocą wózka próżniowego.

O tym warto pamiętać!

Betonowe szambo to wodoszczelna komora wykonana z betonu zamiast stali lub tworzywa sztucznego. Służy do magazynowania ścieków z toalet, pryszniców i zlewów, które nie są podłączone do publicznego systemu kanalizacyjnego. Zbiornik jest zazwyczaj zakopany pod ziemią i ma rurę wlotową i wylotową dla odpadów, aby dostać się i wyjść ze zbiornika. Betonowe szamba mogą być wstępnie odlewane w fabryce lub odlewane na miejscu na Twojej posesji. Betonowe szamba działają za pomocą grawitacji do oddzielania odpadów stałych od odpadów płynnych. Odpady stałe opadają na dno zbiornika i są rozkładane przez bakterie. Płynne odpady są następnie wyciągane ze zbiornika i pompowane na pole ługowania, gdzie są filtrowane przez glebę i ostatecznie uwalniane z powrotem do środowiska. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnym wydziałem zdrowia i sprawdzenie, czy Twój teren kwalifikuje się do posiadania szamba. Nie wszystkie właściwości są odpowiednie dla tego typu systemu, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem budowy skontaktować się z lokalnym wydziałem zdrowia. Po otrzymaniu zgody od lokalnego wydziału zdrowia, znajdź miejsce na swojej posesji, w którym możesz bezpiecznie zainstalować zbiornik zgodnie z lokalnymi przepisami kodeksu. Zbiornik powinien być zakopany pod ziemią i musi znajdować się w obszarze łatwo dostępnym do konserwacji i napraw.  Upewnij się również, że wykop otworu szamba, który jest wystarczająco duży, aby je pomieścić w odpowiednich ilościach. Otwór powinien mieć co najmniej sześć stóp głębokości i cztery stopy szerokości na standardowym zbiorniku domowym. To da ci wystarczająco dużo miejsca na obejście zbiornika.

Podsumowanie

Aby zainstalować szambo 10m3, należy wziąć pod uwagę odpowiednie kwestie. Rozważania odnoszą się tutaj do czynników wpływających na rodzaj zbiornika, który ma być zainstalowany. Zasadniczo instalacja szamba zależałaby od trwałości, kosztów i odpowiedniego rozmiaru dla Twojego domu. Jedną z głównych obaw właścicieli domów, jeśli chodzi o wybór szamba, jest kwestia trwałości. Trwałość odgrywa kluczową rolę, ponieważ bezpośrednio wpływa na żywotność zbiornika. Innymi słowy, właściciele domów będą chcieli zainstalować trwałe zbiorniki, aby służyć tak długo, jak to możliwe. Koszt jest również ważnym czynnikiem. Właściciele domów najczęściej wybierają szamba, które są wyceniane w ramach ich budżetu. Niektóre rodzaje szamba mówią plastikowe, może tańsze niż zbiorniki betonowe. W takim przypadku właściciel domu poszukujący tańszych alternatyw dla szamba wybierze takie zbiorniki. Wielkość szamba jest bardzo istotna ze względu na jego zdolność do odprowadzania odpadów. Mniejsze szamba będą idealnie pasować do małych gospodarstw domowych. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, betonowe szamba mają zwykle dłuższą żywotność niż ich plastikowe odpowiedniki. Dom, który kupujesz, może mieć taki, który może nadal służyć lub potrzebuje lub może wymagać wymiany. Betonowe szambo należy wymienić dopiero po upływie jego żywotności. Należy pamiętać, że dobrze utrzymane betonowe zbiorniki mają tendencję do przekraczania ich żywotności wynoszącej nawet czterdzieści lat.

 

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments