Proszek do prania dla niemowląt – jak wybierać?

Proszek do prania dla niemowląt – jak wybierać?

Polecane i promocje

Kiedy rodzi się mały człowiek, zawsze rodzice starają się by w pierwszych miesiącach życia zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo zaczyna się już na poziomie codziennie używanych kosmetyków, a kończy na foteliku samochodowym i nosidle.

Pierwsze wybory w życiu naszego malucha

To, co zwykle jest elementem wyprawki dla malucha to pewnie głównie ubrania, kocyki i inne elementy tekstylne. Nie ulega jednak wątpliwości, że zanim jeszcze maluszek przyjdzie na świat, wszystkie te materiałowe rzeczy trzeba uprać. Nie tylko dlatego, że zawsze to najbardziej higieniczne, ale również dlatego, że przed narodzinami maluszka nigdy nie mamy pewności czy nie przyjdzie on na świat z alergią lub szczególnym rodzajem wrażliwości np. na elementy, które tworzą proszek do prania dla niemowląt.

Przygotowanie ubranek i innych tekstyliów na przybycie maluszka

Środki do prania dla niemowląt mogą przybierać różne formy. Mogą być np.:

  • koncentratem do prania
  • proszkiem do prania
  • płatkami mydlanymi

Wszystkie dostępne na rynku płyny i proszki, oznaczone jako produkty odpowiednie dla niemowląt, posiadają atesty, które kwalifikują je jako produkty bezpieczne dla najmłodszych. Jeśli więc nasz maluch nie ma alergii, nie ma problemu z wyborem bezpiecznego rozwiązania. Dodatkowo, jeśli proszek do prania dla niemowląt ma atest np. Instytutu Matki i Dziecka, nie musimy się obawiać, że w jakikolwiek sposób zaszkodzi on naszemu maluchowi.

Jeśli mamy już ubranka na wyprawkę, mamy pościel, a pewnie zwykle kokon, osłonę na szczebelki, maskotki, ręczniki i wszystkie inne materiałowe elementy niezbędnego dla noworodka wyposażenie, musimy je wyprać. Po pierwsze nie róbmy tego za wcześnie, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, wystarczy ubranka wyprać na tydzień przed spodziewaną datą porodu. Jeśli nie możemy zrobić tego samodzielnie, przyda isę pomoc babci, cioci czy ojca maluszka.

Do wyprania elementów łóżeczka czy kołyski naszego malucha, idealnie posłuży nam ten sam proszek do prania dla niemowląt, co ten użyty do prania ubranek. Jeśli boimy się, że pościel była wyprana za wcześnie, nie zapomnijmy jej przykryć także wypranym w specjalnym płynie czy proszku kocykiem czy kołderką. Pomieszczenie, w którym pierwszą noc w naszym domu, spędzi maluch powinno być ponadto regularnie wietrzone.

Proszek do prania dla niemowląt – na co zwracać uwagę?

Dla noworodka zawsze wybierajmy płyny i proszki, które są hipoalergiczna, co prawda kosztują więcej, ale na pierwsze dwa-trzy miesiące najbezpieczniej będzie używać właśnie takich. Kiedy dziecko z noworodka, staje się niemowlęciem, można pozwolić sobie na używanie proszków i płynów przeznaczonych dla najmłodszych, ale już nie noworodków. Ważne, by proszek do prania dla niemowląt być bezzapachowy, a jeśli już ma mieć zapach, nieźle by był on bardzo delikatny. Jeśli wybrany przez nas płyn dostępny jest w aptece czy sklepie specjalistycznym dla dzieci nie musimy obawiać się o jego skład. Takie proszki i płyny nie zawierają parabenów, a ich skład jest specjalnie skomponowany dla bezpieczeństwa wrażliwej skóry dziecka.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
4 lat temu
Czy fajne? :
     

Warto decydować się na proszki hipoalergiczne dla malucha i o jak najbardziej ekologicznym składzie. Tak, aby nie podrażnić skóry niemowlaka 🙂