Pięć rewelacyjnych zabawek dla dwulatka

Pięć rewelacyjnych zabawek dla dwulatka

Polecane i promocje

Pięć rewelacyjnych zabawek dla dwulatka, które zadbają o rozwój dziecka oraz jego zdolności kreatywne i zajmą go na długie godziny. Dwa lata to bardzo ważny okres w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. W tym okresie życia dziecka należy duży nacisk położyć na jego rozwój intelektualny i zdolności manualne. Poniżej prezentujemy pięć niemal ponadczasowych zabawek dla dwulatka.

Pięć rewelacyjnych zabawek dla dwulatka

Dwa lata to bardzo ważny okres w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. Brzdąc zwykle w tym wieku potrafi już chodzić, zaczyna mówić, coraz intensywniej poznaje również otaczający go świat. W tym okresie malucha ciężko jest zainteresować czymś na dłuższą chwilę. Dlatego różnego rodzaju zabawy z dwulatkiem mogą być dla rodziców ogromnym wyzwaniem i wymagają nie lada cierpliwości.

W tym okresie życia dziecka należy duży nacisk położyć na jego rozwój intelektualny. I nie chodzi tu jedynie o mowę. Warto zadbać również o pobudzanie kreatywnego myślenia. Co łatwo zauważyć, dwulatek coraz chętniej rysuje (choć są to bliżej nieokreślone kreski, bazgroły), układa przedmioty w wieże lub szeregi, czy dopasowuje kształty.

Na rynku jest ogromna ilość zabawek dla dzieci. Poniżej prezentujemy pięć niemal ponadczasowych zabawek dla dwulatków. Oto one:

 

Sorter kształtów

Sorter kształtów to zabawka, która ma za zadanie rozwinąć zdolności manualne dziecka, a także ćwiczy jego cierpliwość. Maluch musi dopasować do odpowiednich otworów w pudełku klocki o różnych kształtach i kolorach, które zaciekawiają i przyciągają jego uwagę. Kiedy wszystkie klocki trafią już na odpowiednie miejsca, można otworzyć pokrywkę i rozpocząć całą zabawę od nowa. To jedna z najpopularniejszych zabawek dla najmłodszych, dostępna na rynku w wielu wariantach, o różnej ilości elementów i tym samym o różnych stopniach zaawanasowania.

 

Świecąca autostrada

Świecąca autostrada to hit ostatnich miesięcy! Zestaw składa się z kilkunastu elementów, które można dowolnie łączyć, układając różnorodne konfiguracje trasy. Nie trzeba ograniczać się do płaskich konstrukcji. Dzięki specjalnemu systemowi łączenia, można ułożyć każdy kształt – zakręty, czy nawet pętle w powietrzu. Ponadto możliwe jest łącznie wielu zestawów i tym samym budowanie coraz dłuższych odcinków. Elementy wykonane zostały z fluorescencyjnego materiału, dzięki czemu cała trasa może świecić w ciemności. Efekt dopełnia kolorowe autko wyposażone we własne oświetlenie LED. Ta gra kolorów przyciągnie uwagę i zafascynuje każdego malucha!

 

Smily Play Wieża z Piłeczkami

To zabawka dla dzieci już od dwunastego miesiąca życia. Składa się z sześciu foremek o różnej wielkości, z których można ułożyć o wysokości do 65cm. Do najwyższej z foremek należy wrzucać kolorowe kuleczki, które stopniowo spadają w dół przez kolejne poziomy. Dzięki niej maluch rozwija swoje zdolności motoryczne i sprawność manualną. Cała zabawka nie waży wiele, dzięki czemu łatwo się ją przemieszcza. W każdej chwili można ją zatem zabrać do parku, do piaskownicy, czy do ogrodu. Ogromnym plusem jest również fakt, że można złożyć foremki do bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu zabawka nieużywana, zajmuje naprawdę mało miejsca.

 

Klocki drewniane

To kolejna bardzo popularna zabawka dla najmłodszych. Tak samo, jak sorter kształtów, klocki dostępne są w różnych opcjach. Dostępne są klocki, z których można ułożyć farmę, zamki, Konkretne zestawy składają się z różnych ilości klocków o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Dzięki temu nasza pociecha może do woli zmieniać konfiguracje stawianych budowli. Może budować, burzyć i układać od nowa. To zabawka o niemal nieskończonej ilości możliwości, która zapewni dziecku ogromną frajdę. Ta zabawka, jak sorter kształtów, czy rozpoznawania podstawowych figur. Doskonale rozwija również kreatywność oraz zdolność logicznego i przestrzennego myślenia.

 

Interaktywny stolik

Piąta spośród wymienionych zabawek, jest zdecydowanie najbardziej zaawansowana. Takie interaktywne stoliki wpływają nie tylko na zdolności manualne dziecka, ale również wpływają na rozwój i stymulację słuchu i wzroku. Sprawdzi się również doskonale podczas nauki pierwszych liter, cyfr, kolorów i kształtów. Obecnie na rynku wybór takich stolików jest naprawdę duży. Są dostępne różne wielkości stolików, wyposażone w różne opcje bardziej lub mniej interaktywne. Znajdziemy na nich na przykład labirynty, slalomy do przesuwania elementów, sortery kształtów, klasyczne cymbałki lub organki czy odtwarzacze muzyki. Dziecko zaciekawione będzie wciskać guziczki, słuchać i uczyć się.

Artykuł powstał dzięki portalowi simsy

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments