Perfumy niszowe, czyli jakie?

Perfumy niszowe, czyli jakie?

Polecane i promocje

Rynek niszowy to miejsce, w którym klienci szukają ściśle określonych produktów mających zaspokoić ich osobiste preferencje. Osoby te mają skonkretyzowane potrzeby i szukają produktów o niespotykanych cechach, czy walorach. Do grupy takich produktów należą równieże perfumy niszowe, których atrakcyjność nie jest liczona w ilości sprzedanych flakonów, a w sposobie ich wytworzenia – ważna jest niezwykłość i atrakcyjność zapachu.

Perfumy niszowe – co to jest?

Tworzone są one z zachowaniem unikatowego, wcześniej niespotykanego połączenia nut. Pierwszą rzeczą różniącą je od łatwo dostępnych perfum jest marketing – ich twarzą nigdy nie będą topowi celebryci, nie spotkasz ich reklamy nawet na bilbordach.

Jedynym miejscem, gdzie zauważalny jest marketing są sklepy, w których sprzedawane są perfumy niszowe – swoim wystrojem przypominają one często laboratorium lub ręczne manufaktury, gdzie tworzone są nuty zapachowe. Ich wnętrze jest skromne, minimalistyczne i przejrzyste, a to wszystko dlatego, że to co ma je wyróżniać zamknięte jest w przeźroczystej butelce.

Kolejna rzecz, to ich trudna dostępność – nie chodzi o to, że są one drogie ale o to, że produkowane są na małą skalę. Osobami tworzącymi perfumy niszowe są artyści lub też wizjonerzy, którzy często poprzez kompozycję swoich perfum opowiadają pewną historię, podróż czy przeżycia – to wirtuozi grający na naszych nosach.

Proces produkcji perfum niszowych

Budowa perfum składa się 3 nut: głowy, serca i głębi, a ich twórcy przywiązują dużą wagę do tego, aby w każdej fazie rozwijania się zapachu substancje wykorzystane do jego stworzenia pachniały podobnie. Ma to zapewnić harmonię i nieprzerwany proces rozwijania się nuty zapachowej. Należy pamiętać, że aby poznać prawdziwą osobowość perfum należy odczekać dwie lub trzy godziny ponieważ zapach ewoluuje, żyje i zmienia się.

Proces produkcji perfum niszowych często oparty jest na recepturze sprzed 200 – 300 lat bo to właśnie starożytność, czyli źródło rzemiosła jest inspiracją dla ich twórców. W tamtych czasach perfumy postrzegane były jako coś niedostępnego i wyjątkowego – i tak pozostało do dziś. W cenie nadal jest ręczne rzemiosło i unikatowe zapachy, którym nikt nie będzie mógł się oprzeć.

Twórcy perfum niszowych mają dostęp do wyselekcjonowanych, rzadkich i trudno dostępnych składników z których tworzą przepiękne zapachy, często o niebanalnych połączeniach. Nie powinien zatem nikogo dziwić aromat pomidorów, czy taśmy klejącej w składzie – to tylko potwierdza, że nie są one dla każdego. Dużym powodzeniem cieszą się perfumy single note, które eksponują jeden składnik, np. drzewo sandałowe.

Jak znaleźć zapach dla siebie?

Najważniejsze są osobiste preferencje – znalezienie odpowiednich perfum niszowych wymaga dużego wyczucia i doświadczenia. Znasz siebie najlepiej, dlatego też wiesz, który ze składników używanych do produkcji perfum jest Twoim ulubionym – może jest to piżmo, róża albo zielona mandarynka? Jeśli nie masz ściśle określonych upodobań w sklepach stacjonarnych obecni są eksperci, którzy pomogą dobrać zapach do Twojej osobowości.

Perfumy niszowe produkowane są w ograniczonych ilościach, nie dostaniesz ich w popularnych perfumeriach, a jedynie internetowo lub w zagranicznych sklepach stacjonarnych. Perfumy mają nam dodawać pewności siebie, poprawiać nastrój, a perfumy niszowe dodatkowo sprawią, że poczujesz się wyjątkowo i luksusowo. Ich cena waha się od 300 do nawet 1 000 zł za 50 mililitrowy flakonik.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments