Dziś o sprzęcie grach pamięciowych memory dla najmłodszych. Sprawdź mojej propozycje.
Memory – gry pamięciowe dla dzieci
W poszukiwaniu prezentu dla dziecka często zastanawiamy się, co wybrać, żeby było zarówno ciekawe, jak i edukacyjne. Zabawek, które mogą przynieść wiele radości oraz wspomagać rozwój jest na rynku sporo. Do takich niewątpliwie należą wszelkie układanki i gry typu memory. Memory oznacza pamięć. Jak sama nazwa wskazuje zabawy te wpływają pozytywnie na pamięć i kojarzenie. Już od najmłodszych lat można dziecko zachęcać do takiej zabawy. Wielu producentów oferuje memory dla najmniejszych dzieci. Do takich można zaliczyć „Moje pierwsze Memory” CzuCzu oraz „Memory zwierzaki” Adamigo.
Zacznijmy od „Moje pierwsze memory” CzuCzu. Przeznaczone są one dla dzieci już od drugiego roku życia. Producent oferuje nam dwadzieścia cztery elementy, czyli dwanaście par obrazków. Każdy element to kwadrat o wymiarach szesnaście na szesnaście centymetrów. Obrazki są ciekawe, dopasowane do wieku dziecka, zachęcają bogactwem kolorów i różnorodnością wzorów. Moje pierwsze memory przedstawiają różne zwierzęta na wsi. Dzięki temu mogą zabawa może być przeprowadzana na różne sposoby. Na początku można rozpocząć zabawę od pokazywania dziecku obrazków i nazywania zwierząt. Można również bawić się w dobieranie w pary takich samych obrazków. Wszystko według własnej wyobraźni. Dzięki dużym elementom dziecko nie ma problemu z wzięciem kartonika do rączki. Następnym krokiem w zabawie może być szukanie takich samych obrazków, według zasad memory.
Należy rozłożyć karty tak, aby obrazki były zakryte. Zabawa polega na tym, że jednak osoba podnosi naraz dwa obrazki. Jeśli są one takie same to należy je odłożyć na bok. Jeżeli są różne to powinny zostać odłożone w te same miejsca. W zabawie wygrywa ten, kto zbierze najwięcej par. Z małym dzieckiem najlepiej jest zacząć zabawę od dwóch lub trzech par takich samych obrazków i stopniowo wprowadzać kolejne elementy (kiedy dziecko już załapie o co chodzi w grze) zwiększając w ten sposób stopień trudności. Poziom trudności powinien być regulowany przez rodzica według poziomu możliwości jego dziecka. Zabawę przeprowadzajcie tak, aby nie zniechęcić dziecka, a wręcz nakłonić do dalszej zabawy.
Moje pierwsze memory CzuCzu to idealne rozwiązanie zarówno jako gra w domu, jak i sposób na zabawę na kocu na świeżym powietrzu. Łatwe w transporcie, zajmujące mało miejsca nie powodują trudności w zabieraniu ich ze sobą. Dzięki dobrym materiałom z jakich zostały wykonane nie niszczą się tak łatwo, co jest ich dodatkowym atutem. Jak wiadomo, małe dzieci mają skłonności do niszczenia (oczywiście wiadomo – nie wszystkie). Jest to jak najbardziej produkt godny polecenia. Jego cena w zależności od sklepu waha się między trzydzieści sześć złotych do nawet pięćdziesięciu ośmiu złotych. Wszystko w zależności od sklepu i czy jest na nie w danej chwili promocja.
Drugim memory godnym polecenia jest „Memory zwierzaki” firmy Adamigo. Producent umieścił na obrazkach różne zwierzątka. Każdy kartonik z obrazkiem ma przyjemną dla oka kolorystykę, ciekawy wzór zwierzątek przyciąga dziecko do zabawy. Grube, dobrze wykonane elementy sprawiają, że memory nie niszczy się tak szybko i może posłużyć zarówno do nauki na przykład nazw zwierzątek, jak i później do gry. Tak jak w „Moje pierwsze memory” zabawa opiera się na tych samych zasadach. Jego cena waha się w zależności od sklepu i aktualnych promocji i jest to przedział między dwadzieścia pięć złotych do około trzydziestu dwóch złotych. Jak widać gołym okiem jest tańsze od poprzedniego opisanego memory.
Zarówno „Moje pierwsze memory” jak i „Memory zwierzątka” to dobrze wykonane produkty, z szeroką paletą barw i ciekawymi obrazkami. Pomogą w rozwoju spostrzegawczości, myślenia, jak i w ćwiczeniu pamięci. Obydwa produkty są godne polecenia.
Artykuł powstał dzięki portalowi Konkursy Nagrody