Zabawka niespodzianka, która nigdy się nie nudzi. Jaką tajemnicę skrywa laleczka LOL w kuli?

Informacje

Zabawa laleczkami LOL okazuje się być znacznie bardziej skuteczna, niż nie jedna zabawka edukacyjna. Dziewczynki tworzą spektakle i przedstawienia dla całej rodziny, a przy okazji uczą się planować, organizować i tworzyć scenografie.

Wszyscy, którzy mają małe córeczki, już pewnie zetknęli się z niezwykłą zabawką, jaką jest laleczka LOL. Przypomnę tylko, że laleczka znajduje się w dużej kolorowej kuli, która oprócz samej bohaterki, posiada jeszcze od 5 do 7 warstw zawierających dodatkowe niespodzianki. Główne atrakcje związane z laleczką to przede wszystkim: rozpakowywanie, ubieranie, a później wyposażenie w odpowiednie atrybuty.

Każda z tych małych piękności, niezależnie od serii, posiada odrębny charakter i umiejętności, które będą ją umiejscawiać w określonym klubie. Będziemy więc mieć do czynienia z klubem: tancerek, aktorek, przeciwniczek, pięknych mam i zgrabnych modelek. Każda z nich jest wyjątkowa i nigdy nie wiemy, czy kupując kulę z laleczką lol, znajdziemy w niej zdolną aktorkę o blond włosach, czy piękną czarnoskórą modelkę we wspaniałych butach i barwnej sukni. To co nas niewątpliwie zaskoczy, to ciekawe i śmieszne zarazem funkcje – kupionych przez nas loleczek. Może to być plucie – jak im coś nie smakuje, siusianie – gdy za dużo wypiją herbatki, lub płakanie, oczywiście ze śmiechu. Wszystko jest tak wymyślone, żeby nasze pociechy miały dużo radości i zabawy – na wiele godzin. Nie są to więc, zabawki typu jajka niespodzianki, które są raczej smakołykiem, niż zabawką na długi czas.

Bo czy możemy jajko niespodziankę, zanurzyć w wodzie, tak jak laleczkę lol, która dodatkowo będzie nam jeszcze zmieniać kolor? Myślę, że wynalazek jakim jest laleczka, jest wybitna nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania, efekt wizualny i bezpieczeństwo użytkowania, ale przede wszystkim ze względu na możliwości wykorzystania jej w różnych zabawach. Jak więc możemy bawić się laleczkami? I tutaj właściwie mamy do dyspozycji niewyczerpane zasoby, które ograniczyć może tylko nasza wyobraźnia. Zanim powiem coś więcej o tych możliwościach dodam, coś dla rodziców. Bardzo modne stało się filmowanie, jak dzieci rozpakowują swoje kule niespodzianki. Radość, śmiech, a czasem nawet nieruchome zdziwienie naszych pociech, jest niezapomnianym i niepowtarzalnym wydarzeniem, uwiecznionym na naszych telefonach i kamerach.

Są również rodzice, którzy umieszczają później te filmy na popularnych stronach internetowych i portalach, chwaląc się z niezwykłych zachowań swoich pociech. Nie muszę ukrywać, że niektóre takie filmy osiągają niewiarygodnie dużą oglądalność, co też może wiązać się z różnymi bonusami. Wracając jednak do możliwości zabaw, tymi precyzyjnie wykonanymi i charakternymi dziewczynami, przede wszystkim należy wyróżnić – progres każdej zabawy. Co to oznacza w praktyce? Nasze dziecko po rozpakowaniu, wykonuje wszystkie podstawowe czynności związane z laleczką, czyli ubiera ją, dodaje odpowiednie akcesoria, oraz określa jakiego klubu będzie członkiem.

To co następuje później, jest niezwykle kreatywnym działaniem. Nasze pociechy zaczynają, mówiąc kolokwialnie – 'kombinować” A to oznacza, że powstaje coś w rodzaju scenariuszy zabaw. Dzieje się tak, ponieważ, producent w bardzo fajny sposób, inicjuje zabawę poprzez dodanie do zestawów specjalnych napisów i wskazówek, które uruchamiają cały proces myślowy dziecka. Pobudzona w ten sposób wyobraźnia, w naturalny sposób tworzy historie, które w połączeniu z możliwościami laleczek, stają się wciągającą dla dziecka zabawą – której jest też autorem.

Mówiąc krótko, nasze córeczki stają się reżyserami własnych opowieści o przygodach laleczek lol. Czyż to nie jest piękne? Można się długo zastanawiać nad tajemnicą ukrytą w tych zabawkach, które wygrywają (myślę tu o czasie zainteresowania zabawką) nawet z dużo droższymi, większymi i biorąc pod uwagę pierwsze wrażenie – bardziej atrakcyjnymi zabawkami. Odpowiedź na to pytanie, może być tylko jedna, choć składająca się z trzech słów i jest to; tajemnica, jakość i charakter. W tym wszystkim najważniejszy wydaje się charakter zabawki, ponieważ pewne zawarte w nich cechy osobowościowe człowieka, powodują jednocześnie lepszą zabawę. Może być to zjawisko zwane w psychologii – projekcją, która w przypadku laleczek zostało doskonale wykorzystane. Może to być również pewna identyfikacja z laleczkami, które przedstawiając różne umiejętności i cechy osobowości, są odbiciem tego, co dziecko widzi i obserwuje w najbliższym otoczeniu. To co staje się wówczas atrakcyjne dla dzieci, to możliwość kontrolowania tych osobowości i ustalania własnych zasad, co również w połączeniu z zaangażowaniem rodziców, może przynieść bardzo dobry efekt edukacyjny. Na koniec, jeszcze kilka przykładów zabaw tymi laleczkami, czyli etap kreowania przygód i scenariuszy.

Bardzo ciekawym scenariuszem jest tworzenie różnych relacji pomiędzy laleczkami np. klub tancerek rywalizując z innymi klubami o najlepszą pozycję, organizuje spektakl muzyczny. Dziecko wówczas wykorzystując muzykę i dodatkowe akcesoria (zawarte również w kulach niespodziankach), tworzy niezwykłe wręcz widowiska, na które zapraszana jest cała rodzina. Towarzyszy temu wspaniała narracja dziecka podczas widowiska, oraz doskonała organizacja. Dziecko uczy się wielu przydatnych umiejętności jak: planowanie, przemawianie, oraz tworzenie scenografii. Jest to jednak tylko mały wycinek wszystkich korzyści, które wówczas powstają. Innym przykładem jest zabawa w przedszkole.

Dzięki dodatkom zawartym w niektórych kulach, jakimi są małe laleczki zwane również „małymi siostrzyczkami” dzieci prowadzą przedszkole, stając się opiekunkami, dyrektorami i animatorami zajęć dla mniejszych laleczek. Oczywiście nie można zapomnieć o tych wszystkich interakcjach związanych z lolami, które przecież mają swoje różne charakterki, mogące tworzyć konflikty, wśród małych przedszkolaków. Dzieci sterując lalkami i naśladując realne zachowania opiekunek rozwiązują konflikty, likwidują wszystkie spory i kłótnie. Zabawa jest niezwykle edukacyjna, ponieważ dziecko może niejako z boku przyjrzeć się różnym sytuacjom, w których być może samo kiedyś brało, lub bierze udział. Takich zabaw jest znacznie więcej, a dodatkowo wciąż tworzone są nowe. Podsumowując, możemy powiedzieć że za niewielką cenę mamy do dyspozycji zabawkę, która nie tylko będzie dziecku służyć przez długi okres czasu, ale przede wszystkim efektywnie zorganizuje niezwykle edukacyjną i rozwojową zabawę.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments