Takich trendów w świecie zabawek jeszcze nie było. Laleczki dla małych odkrywców

Informacje

Producenci zabawek stawiają na odkrywanie. Taki trend utrzymuje się od jakiegoś czasu na tym rynku i nic nie wskazuje na to, aby się to zmieniło. Za skrytki z niespodziankami Kule Lol Surprise zostały wyróżnione w konkursie Zabawka Roku 2017.

Branża zabawek jeszcze nigdy nie była tak rozwinięta. Z roku na rok powstają nowe przedmioty i gadżety, które próbują podbić serca najmłodszych. Te, którym się to uda, utrzymują się na topie przez kilka lat. Jest wiele uniwersalnych zabawek, którymi nasze dzieci będą bawić się zawsze i nigdy nie wyjdą z mody, np. różnego rodzaju klocki, ale znakomita większość to po prostu trendy, które przychodzą i odchodzą. Warto jednak wiedzieć co jest najbardziej pożądanym towarem wśród dzieciaków. Ta wiedza okaże się nieoceniona, gdy nasze dziecko będzie nam mówiło dziwne nazwy i kiedy będziemy musieli poszukać czegoś na prezent na własną rękę. Co ważne, od jakiegoś czasu nie funkcjonuje już tradycyjny podział – lalki dla dziewczynek, samochody dla chłopców. Ta przestarzała zasada się nie sprawdza. Producenci wychodzą naprzeciw wszystkim dzieciom i wypuszczają na rynek zabawki uniwersalne, bez względu na płeć. Taka jest seria Lol Surprise i choć kolorystyka i fakt, że w środku są laleczki przemawia bardziej do dziewczynek, to również chłopcy nie kryją zachwytu podczas rozpakowywania tej zabawki i sami stwierdzają, że chcieliby taką mieć. Można więc zaryzykować i kupić kulę Lol małemu chłopcu. Najwyżej odda laleczkę siostrze. Istotą tej zabawki jest to, że wzbudza zainteresowanie u wszystkich.

 

Różne serie i modele w zestawie

 

Moda na zbieranie laleczek nie przemija. Lol Surprise to nic innego jak niewielkich rozmiarów kula, która kryje w środku zapakowaną laleczkę z różnymi niespodziankami. Niespodziankami, bo nigdy nie wiadomo co się trafi. W środku kuli znajdziemy woreczki do odpakowania, a w każdym z nich jest coś innego. Są to akcesoria i ubranka dla bohaterki całej zabawy – małej laleczki. Dzieci już dawno oszalały na jej punkcie. Każda z nich jest inna, a w każdej kuli znajdziemy ulotkę ze wszystkimi modelami i naklejkami, aby oznaczyć, którą z kolekcji już mamy. Zabawki te ukazały się w kilku seriach, a te w swoich szeregach mają nawet po kilkadziesiąt modeli. Laleczki są też podzielone na tak zwana kluby, czyli grupy, z jakich pochodzą, np. klub o nazwie Disco to laleczki stylizowane właśnie na taki styl. Brokatowe włosy i imprezowy strój to zaledwie jedna z wielu stylizacji tych laleczek. W każdym takim klubie jest po kilka modeli różniących się między sobą. Każda z laleczek ma także swoje imię. Po rozpakowaniu wszystkich akcesoriów do zabawy, kula również może nam posłużyć na dłużej. Można w nią spakować wszystko z powrotem lub po prostu stworzyć w niej domek lub siedzisko dla laleczki.

 

Odkrywanie dla najmłodszych

 

Sam etap odpakowywania kuli jest najbardziej ekscytujący, ponieważ mali odkrywcy mogą rozbudzać w ten sposób wyobraźnię. Sprytnie zaprojektowana zabawka jest więc stworzona po to, by ją odkrywać. To swego rodzaju poszukiwanie skarbu, który z każdym krokiem jest coraz bliżej i na końcu zostaniemy nagrodzeni. Każda kula to kilka warstw to rozpakowania. W jednej z serii są w niej specjalne skrytki, w których ukryte są woreczki. To dopiero frajda. W zależności od serii kule mają różną liczbę warstw i niespodzianek w środku. W niektórych jest ich aż dziewięć.

Lol Surprise świetnie wpisuje się w ideę odkrywania. Wiele producentów idzie właśnie tym śladem. Dziś liczy się działanie na wyobraźnię dzieci i pozwalanie im na samodzielne dojście do zabawy i tworzenie tego świata. To również pobudza inteligencję naszych pociech.

Te zabawki podbiły serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kule z laleczkami Lol Surprise dostały wyróżnienie w plebiscycie Zabawka Roku 2017.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments