Laleczka LOL podbija rynek

Informacje

Skąd bierze się fenomen tej zabawki, pożądanej przez każdą dziewczynkę? Poradnik odnoszacy się do popularnych laleczek LOL. Informacje odnośnie tego czym są laleczki, jakie sa właściwości konkretnych serii i jak dokonać dobrego zakupu, uważając na chińskie posróbki laleczek.

Laleczka LOL podbija rynek – skąd bierze się fenomen tej zabawki, pożądanej przez każdą dziewczynkę?

O laleczkach LOL głośno jest już od jakiegoś czasu. Zabawki zrobiły prawdziwą furorę najpierw na zachodzie, a w końcu również w Polsce. W chwili obecnej chyba nie ma dziewczynki, która nie zna i nie pożąda tej zabawki – sami rodzice zastanawiają się jednak, dlaczego wydawałoby się zwykła zabawka jakich jest wiele na rynku, zdobyła tak ogromną popularność? Na czym właściwie polega jej fenomen?

Czym są laleczki LOL?

Nie wszyscy są w temacie odnośnie tego czym są laleczki LOL, szczególnie jeśli nie mają małych dzieci. Otóż są to laleczki ukryte w kulach-niespodziankach, produkowane przez firmę MGA Entertainment. Co jakiś czas dzieci w wieku szkolnym kolekcjonują różne zabawki – kiedyś były to Kinder-niespodzianki, później pokemony, dziś są to laleczki LOL. Każde opakowanie laleczek zawiera standardowo 7 warstw, w każdej z nich dziecko znajduje różnorodne akcesoria, a za pomocą specjalnych suwaków na kolorowej folii otwiera kolejne warstwy kuli. (1 warstwa – tajna wskazówka, 2 warstwa – naklejki do kolekcjonowania, 3 warstwa – buteleczka do wody, 4 warstwa – buty dla laleczki, 5 warstwa – ubranko dla laleczki, 6 warstwa – dodatkowe akcesoria, 7 warstwa – laleczka). Najważniejsze okazuje się dotarcie do ostatniej warstwy, w której kryje się niespodzianka, czyli laleczka LOL – emocjonujące jest dla dziecka dotarcie do tej części kuli. Laleczki schowane w jej wnętrzu są bardzo różnorodne, zwykle jest ich kilkadziesiąt w zależności od serii. Kiedy rodzice kupują zabawki, nigdy nie wiedzą co kryje się w środku, dlatego trafienie na laleczkę której jeszcze nie ma w kolekcji jest stosunkowo trudne, jednak zawsze możliwe. Każda laleczka posiada akcesoria utrzymane w tej samej kolorystyce i stylistyce, tworzące komplet. Zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu, wszystkie laleczki wchodzą w różne interakcje z wodą – jedne zmieniają kolor, inne siusiają lub płaczą, to zależy już od typu konkretnej zabawki. Każda laleczka należy bowiem do jednej z 8 grup o różnych właściwościach – wśród nich są Laleczki Błyszczące, Klub Przeciwniczek, Klub Duchów, Klubu Sportowy, Klub Radosny, Grupa Tancerek, Aktorki i Klub Czarujących – jest w czym wybierać. Pamiętajmy jednak, by nie dawać laleczek dzieciom w wieku poniżej 3 lat, ponieważ w opakowaniu znajdują się małe elementy, które maluch może połknąć.

Serie laleczek LOL dostępne w Polsce

Laleczki LOL z racji swojej popularności co jakiś czas pojawiają się w kolejnych, nowych seriach. Obecnie w Polsce można kupić już serię 3, na sklepowych półkach znajdziemy jeszcze laleczki z serii 2, jednak odszukanie w sprzedaży laleczek z serii 1 jest już dosyć trudne. Warto wiedzieć, czym poszczególne serie różnią się między sobą.

Seria 1 – była to pierwsza seria laleczek LOL, którą można było dostać w Polsce i rozpoczynała szał na małe laleczki zamknięte w kulach. Podobnie jak w kolejnych seriach, posiadała 7 warstw w których ukrywały się różne akcesoria do lalek i oczywiście w najniższej samą zabawkę. W większości były to „normalne” laleczki, ale można było też trafić na bobasy. Wszystkie zabawki wchodziły w interakcję z wodą, to nie zmieniło się również w kolejnych seriach. Seria 1 oferowała aż 45 różnych laleczek do kolekcjonowania.

Seria 2 – wprowadzała trochę nowości, jednak są je w stanie zauważyć jedynie prawdziwi fani laleczek LOL. Subtelne różnice widać w odcieniach barw kul skrywających laleczki. Oczywiście w serii 2 pojawiły się nowe laleczki do kolekcjonowania, różniące się wyglądem i posiadające więcej brokatowych zdobień. W serii 2 można było trafić na znacznie więcej bobasów niż było to w serii 1. Na tym jednak różnice się kończą – popularność kolejnej serii wynikała nie tyle z jej innowacyjności co z nowej kolekcji laleczek, do zebrania było ich 35.

Seria 3 – ta seria wprowadziła najwięcej zmian i pojawiła się na rynku zaledwie kilka tygodni temu, robiąc prawdziwą furorę. Zmienia się w niej znacznie więcej niż sam wygląd laleczek. Seria 3 wprowadza laleczki o mniejszych rozmiarach, tzw. małe siostrzyczki, a także kule ze zwierzątkami. Seria 3 daje możliwość kolekcjonowania kolejnych 35 całkiem nowych laleczek, którym towarzyszą coraz to bardziej zróżnicowane akcesoria oraz zwierzaki. W kulach można trafić na koty, psy czy chomiki, które tworzą z laleczkami komplet i podobnie jak one wchodzą w interakcję z wodą. Najtańsze są kule z małymi siostrzyczkami, mające 5 warstw i niewielką laleczkę z akcesoriami wewnątrz, Całkowitą nowością są kule LOL Suprise Confetti, posiadające aż 9 warstw – nie wiadomo, co znajduje się w poszczególnych z nich. Przy ostatniej warstwie po pociągnięciu za wstążkę, z kuli wylatuje konfetti, ukazując laleczkę. Co ciekawe, kulę można otwierać w ten sposób wielokrotnie.

Skąd bierze się fenomen laleczek LOL?

Wiele osób nie rozumie fenomenu laleczek LOL, które tak naprawdę są ładnie i starannie wykonane, jednak nie cechują się niczym zaskakującym. Mimo wszystko dzieci kochają je kolekcjonować. Najwięcej radości sprawia chyba samo rozpakowywanie zabawek i element zaskoczenia, a także późniejsze kolekcjonowanie, możliwe porównywanie z lalkami koleżanek czy nawet wymienianie się między sobą. Laleczki LOL to kolejna moda, która zapanowała wśród dziewczynek kochających lalki. Trzeba przyznać, że laleczki LOL przyciągają wzrok, są bardzo starannie wykonane, a kula w której są schowane ma wiele zastosowań – może w tym tkwi klucz do sukcesu laleczek. Za pewien czas pewnie moda przeminie i laleczki LOL zostaną zastąpione innymi zabawkami, jednak obecnie cieszą się już od ponad roku niesłabnącą popularnością. Rodzice pytają również, ile kosztują laleczki – niestety, stanowią spory wydatek. Standardowa cena laleczek to około 50 złotych, taniej można kupić małe siostrzyczki (ok. 35-40zł). Najdroższe są laleczki confetti, których cena przekracza 70 złotych. Na rynku są również komplety kilku kul, które mogą kosztować nawet powyżej 200 złotych! Mimo wysokiej ceny, wielu rodziców decyduje się na zakup laleczek, które niewątpliwie sprawiają dziecku radość.

Kupujesz laleczkę LOL – uważaj na chińskie podróbki!

Na koniec pragnę ostrzec rodziców przed podróbkami, które coraz częściej pojawiają się na rynku. Wynika to z popularności laleczek – chętnych do zakupu jest wiele, a okazje są naprawdę kuszące. Okazuje się jednak, że wiele z laleczek oferowanych na aukcjach internetowych czy w sprzedaży wysyłkowej to zwykłe podróbki rodem z Chin. Planując zakup laleczki należy uważać na oferty z bardzo okazyjnymi cenami, produkty nie mające oryginalnych opakowań czy rozbieżności w nazwie zabawek. Podróbki z Chin nie charakteryzują się wysoką jakością i nie mogą konkurować z oryginałami – taki zakup dla dziecka może okazać się rozczarowaniem. Dlatego jeśli kupujemy zabawkę, warto dokładnie sprawdzić ofertę przed zrealizowaniem przelewu. Nie liczmy na to, że za 20-30 złotych można kupić oryginalną laleczkę standardowych rozmiarów. W dobrych sklepach stacjonarnych podróbek nie znajdziemy, dlatego zrobienie tam zakupów jest najbezpieczniejsze.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments