wieczór filmowy

O czym warto pamiętać, organizując wieczór filmowy

Edukacja Poradnik

Doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi jest zorganizowanie wieczoru filmowego. Niewiele trzeba, aby w pełni zrealizować ten pomysł, jednak można zadbać o szczegóły, aby wszystko było jeszcze bardziej nastrojowe i klimatyczne. Zarówno, jeśli miejscem nocnego maratonu filmowego będzie wnętrze domu, jak i przy lokalizacji w plenerze.

Wieczór filmowy

Oto kilka niezbędników, które uczynią wspólne oglądanie filmów niezwykle klimatycznym wydarzeniem.

 

Lista filmów do obejrzenia

Najważniejszy punkt każdego wieczoru filmowego, w końcu po to jest organizowany, aby wspólnie obejrzeć projekcję. Warto jednak ustalić wraz ze znajomymi, jakie gatunki filmowe należą do najbardziej lubianych. Najlepiej wybrać również tytuły, których żaden z uczestników nie miał okazji zobaczyć. Po stworzeniu listy tytułów należy je skompletować i przygotować, tak aby nie zabrakło ich podczas nocnego maratonu filmowego.

Duży ekran, filmy z projektora, kino plenerowe

Decydując się na organizację wieczoru filmowego w domu, należy zadbać o to, aby przygotowane filmy można było wyświetlić na możliwie dużym ekranie. Kilkanaście osób przed małym ekranem laptopa czy niewielkiego telewizora nie będzie dobrym rozwiązaniem. Bardzo atrakcyjne są maratony filmów z projektora, który można podłączyć do odtwarzacza DVD czy do komputera. Oprócz rzutnika potrzebna będzie jedna pusta ściana, na której będzie można wyświetlić obraz. Na czas maratonu filmowego można przesunąć niektóre meble czy zdjąć ze ścian obrazki, aby efekt był jeszcze lepszy. Posiadanie projektora umożliwia także wyświetlanie filmu na powietrzu, np. w przydomowym ogrodzie, wystarczy stojak z gładkim materiałem, na który zostanie rzucony obraz.

Popcorn, nachosy, pizza – obowiązkowe przekąski do filmu

Obecność przysmaków jest obowiązkowa podczas każdego maratonu filmów. Niezbędne przekąski do filmu to oczywiście popcorn, nachosy z sosem czy prażone orzeszki, jednak na całonocnym oglądaniu filmów nie może zabraknąć także ciepłej pizzy. Aby utrzymać cały wieczór w odpowiednim kinowym klimacie, warto zadbać o to, aby podać wszystko w opakowaniach, tackach i miseczkach na przekąski. Specjalne, papierowe pudełko na popcorn, trójkątna tacka na pizze w stylu amerykańskim czy papierowa miseczka na nachosy utrzymana w motywie meksykańskim z pewnością dodadzą klimatu i charakteru. Pomysłowe i charakterystyczne opakowania w amerykańskim stylu oraz różnego rodzaju miseczki na przekąski znajdziesz na godanparty.pl

Wygodne miejsce do siedzenia i leżenia

Duży ekran to nie wszystko. Aby zaproszeni goście czuli się dobrze podczas oglądania filmów, muszą mieć wygodne miejsca. Jeśli wieczór filmowy odbywa się w domu, warto zadbać o dużą ilość miękkich poduszek i koców, które będzie można położyć na łóżku, materacu, sofie, bądź innym miejscu, z którego będziecie oglądać film. Jeśli natomiast film wyświetlany będzie na zewnątrz, warto zadbać o wygodne leżaki, aby każdy mógł się dobrze rozsiąść.

Odpowiednie dekoracje i klimat

Podczas wieczoru filmowego warto utrzymać także odpowiedni nastrój i klimat. Duży ekran, wygodne siedziska i pomysłowe opakowania na przekąski to część sukcesu. Warto jednak zadbać także o dekorację i oświetlenie. Oglądanie filmu w całkowitej ciemności może być męczące dla oczu i sprzyja zaśnięciu podczas filmu. Dlatego w pomieszczeniu, w którym odbywa się maraton, dobrze jest zapalić małe lampki ozdobne, takie jakich używa się na choinkę. Na plenerowym oglądaniu przydatne i efektowne będą lampiony dekoracyjne, które można rozwiesić na gałęziach drzew, czy na sznurku zawieszonym między drzewami. Będzie to nie tylko dekoracja, która stworzy niepowtarzalny klimat, ale również zapewni dodatkowe oświetlenie. Duży wybór lampionów dekoracyjnych w sklepie GoDan Party – sprawdź ofertę!


 

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments