Kursy tańca dla dzieci – dobry sposób na zajęcia pozalekcyjne

Edukacja

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci nie muszą być nudne i uciążliwe, o ile wybrane zostały z uwzględnieniem preferencji maluchów. Jedną z takich alternatyw są kursy tańca. Czym więc się kierować przy wyborze odpowiedniej szkoły tańca?

Chcąc urozmaicić wolny czas dla swoich dzieci, wielu rodziców rozgląda się za dodatkowymi zajęciami, na które chodziłyby kilka razy w tygodniu. Część z nich decyduje się na zapisanie pociech do szkoły tańca. Wybierają konkretny kurs bądź zdają się na decyzję dziecka, jeśli wykazuje ono czynne zainteresowanie.

Wybór jest dość duży, zwłaszcza, jeśli ktoś mieszka w dużym mieście. Mniejsze pole manewru mają natomiast mieszkańcy wsi i miasteczek. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele placówek systematycznie rozbudowuje swoją ofertę, wprowadzając do swego programu zarówno style nowoczesne (hip-hop, disco, funky, showdance, elementy baletowe, breakdance czy electric boogie) jak i tradycyjne (stepowanie, taniec towarzyski, rytmika, balet, jazz i funky jazz). I tak jak w przypadku dorosłych, tak i tańce dla dzieci mogą być wykonywane w pojedynkę oraz w parach.

Instruktorzy bardzo pilnują tego, aby małym uczestnikom nic się nie stało, a zajęcia przebiegały z zachowaniem podstaw bezpieczeństwa. Każda lekcja rozpoczyna się rozgrzewką, podczas której  dzieci wprawiają powoli w ruch swoje mięśnie i stawy. Wszystko w celu uniknięcia niechcianej kontuzji. Niezbędne są także ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Takie kursy obejmują oczywiście naukę choreografii, która jest udoskonalana wraz z każdym kolejnym spotkaniem.

Uczęszczanie dzieci do szkoły tańca to świetna alternatywa dla telewizora czy komputera. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia przynosi szereg korzyści: dzieci poznają nowe osoby, co nie tylko wiąże się z nauką współpracy i samodyscypliny, ale też w wielu przypadkach uczy otwartości i stanowi lek na nieśmiałość. Pląsy na parkiecie pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, budzą również sympatię do aktywności fizycznej, a to pozwala zachować kondycję. Nauka konkretnego tańca to też możliwość wyjazdów na konkursy i poznawanie świata.

Warto więc zapoznać się z ofertą szkół tańca i zachęcić dziecko do spróbowania sił w zajęciach tanecznych. Może stanowić to świetną odskocznię od codzienności w szkole, a jak wiadomo, dużo dzieci tej placówki nie lubi 🙂

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments